Bayrak FM Forum Lider, Doktorin, Teskilat Esaslarina Göre Hareket Eder.

ÜYE OLMAYANLAR FORUMUMUZDA HICBIR SEKILDE AKTIVITE
UYGULAYAMAZ.

>>> ™️[ C¤ ]™️ BAYRAK FM ™️[ C¤ ]™️ <<<

KONU ACAMAZ, MESAJ YAZAZMAZ, EKLENTI INDIREMEZ,
ÖZEL MESAJLASAMAZ.

FORUMUMUZU TAM ANLAMIYLA KULLANMAK ICIN ÜYE OLMALISINIZ
Irtibat: bayrakfm@bayrakfm.de
Bayrak FM Forum Lider, Doktorin, Teskilat Esaslarina Göre Hareket Eder.

Bayrak FM Forum Lider, Doktorin, Teskilat Esaslarina Göre Hareket Eder.


  Türkiye Suriye'ye nota verdi

  Teilen
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 31
  Kayıt tarihi : 06.05.09
  Nerden : Bartin - Hamburg - Stade

  Türkiye Suriye'ye nota verdi

  Beitrag von Admin am 13/11/11, 03:39 pm

  [Sie müssen registriert oder eingeloggt sein, um das Bild sehen zu können.]  Suriye'nin başkenti Şam'da Esad yanlılarının Türk Büyükelçiliği'ne saldırmasının ardından Türkiye'den sert cevap geldi.

  Suriye'nin Ankara Maslahatgüzarı Ankara'ya çağırılarak nota verdi: Güvenlik konusunda garanti istiyoruz.

  GARANTİ VERİLMEZSE GEREKNİ YAPARIZ


  Öte yandan Dışişleri Bakanlığı, Türk elçiliğine yapılan saldırıya karışanların Suriye yönetimi tarafından derhal bulunması gerektiğini söyledi. Dışişleri ayrıca güvenlik garantisi verilmemesi halinde gerekenin yapılacağını kaydetti.


  Bu arada suriye'den 60 diplomatik personelin ailesi Ankara'ya getirilmek üzere Şam'dan Türkiye'ye hareket etti..

  İşte bakanlıktaki o açıklama

  SALDIRILARI ŞİDDETLE KINIYORUZ


  Dün (12 Kasım) gece Suriye’de rejim yanlısı bir takım göstericiler tarafından Şam Büyükelçiliğimize, Halep Başkonsolosluğumuza ve Lazkiye Fahri Konsolosluğumuza karşı düzenlenen menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bu saldırıların, Arap Ligi’nin dün Suriye’ye ilişkin aldığı bir karar sonrasında gerçekleşmesi ve en güçlü ve yoğun biçimde Türk misyonlarını hedef alması şüphesiz manidardır.

  Gerek Türkiye’nin, gerek diğer ülkelerin Suriye’deki diplomatik ve konsüler temsilciliklerinin güvenliğinin sağlanması için her türlü önlemin alınması, Diplomatik ve Konsolosluk İlişkileri Hakkında Viyana Sözleşmeleri uyarınca öncelikle Suriye Devleti’nin yükümlülüğü altındadır. Ayrıca, uluslararası ilişkilerdeki yerleşik teamül de bunu gerektirmektedir. Dolayısıyla yabancı temsilciliklerin ve mensuplarının korunması, kabul eden devlet bakımından temel bir sorumluluk ve onur meselesidir. Bu hususu bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyoruz.

  SALDIRGANLAR DERHAL TESPİT EDİLMELİ


  Suriye Yönetimi’ni, vakit kaybetmeksizin söz konusu saldırıların sorumlularını tespit etmeye ve bu kişiler hakkında gerekli adli süreci başlatmaya davet ediyoruz. Türkiye, bu olayın yinelenmemesini teminen Suriye Yönetiminin gerekli her türlü tedbiri biran önce almasını, Suriye’deki diplomatik ve konsüler temsilciliklerimiz ve bağlı kuruluşlara yönelik güvenlik önlemlerinin artırmasını ve temsilciliklerimiz ile bağlı kuruluşlarının güvenliğinin sağlandığı hususunda tarafımıza güvence vermesini beklemektedir.

  MADDİ ZARARLARIMIZDAN DOĞAN HAKLARIMIZI SAKLI TUTUYORUZ


  Türkiye, önümüzdeki günlerde tüm bu hususların takipçisi olmaya ve gelişmelere göre gerekli gördüğü önlemleri almaya kararlıdır. Türkiye, sözkonusu saldırılar sonucunda Suriye’deki diplomatik ve konsüler temsilciliklerinde meydana gelen maddi zarara ilişkin olarak uluslararası hukuktan kaynaklanan yasal haklarını da mahfuz tutmaktadır.

  NOTA VERİLDİ


  Bugün Ankara’daki Suriye Maslahatgüzarı Bakanlığımıza davet edilerek kendisine bu hususlar güçlü ifadelerle aktarılmış ve bir de Nota tevdi edilmiştir. Sözkonusu saldırılar üzerine, Suriye’deki diplomatik ve konsüler temsilciliklerimizde görevli personelin aile fertlerinin ülkemize tahliyesine bugün başlanmıştır. Diplomatik ve konsüler temsilciliklerimizde görevli personel görevlerine devam etmektedir.

   Aktuelles Datum und Uhrzeit: 19/01/19, 03:05 pm