Bayrak FM Forum Lider, Doktorin, Teskilat Esaslarina Göre Hareket Eder.

ÜYE OLMAYANLAR FORUMUMUZDA HICBIR SEKILDE AKTIVITE
UYGULAYAMAZ.

>>> ™️[ C¤ ]™️ BAYRAK FM ™️[ C¤ ]™️ <<<

KONU ACAMAZ, MESAJ YAZAZMAZ, EKLENTI INDIREMEZ,
ÖZEL MESAJLASAMAZ.

FORUMUMUZU TAM ANLAMIYLA KULLANMAK ICIN ÜYE OLMALISINIZ
Irtibat: bayrakfm@bayrakfm.de
Bayrak FM Forum Lider, Doktorin, Teskilat Esaslarina Göre Hareket Eder.

Bayrak FM Forum Lider, Doktorin, Teskilat Esaslarina Göre Hareket Eder.


  Hani DIN Kardesiydik

  Teilen
  avatar
  Site Yoneticisi
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 15
  Kayıt tarihi : 06.04.10

  Hani DIN Kardesiydik

  Beitrag von Site Yoneticisi am 01/05/10, 08:22 pm

  [Sie müssen registriert oder eingeloggt sein, um das Bild sehen zu können.]


  Çeçen´e öyle Ermeni´ye böyle...
  [Sie müssen registriert oder eingeloggt sein, um diesen Link sehen zu können]
  Türkiye’deki Çeçenlere yönelik baskılar artırılıp sınır dışı edilirken, Rum bir ailenin çocuğu Lazaridis’e vatandaşlık veriliyor. En son Meclis’te Canan Arıtman’ın bilgilendirmesi ile Ermenilere de sınırsız oturma izni için çalışmalar başladı. Aynı şekilde kaçak Ermeni çocukları en iyi şartlarda eğitim alırken Çeçen mülteci kamplarında insanlar elektriksiz, zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İMKANDER Başkanı N. Canan B. savaş mağduru Kafkasyalı ailelerin sözcüsü olarak Hükümetten acil olarak taleplerde bulundu.


  Rum Lazaridis’e vatandaşlık


  BlackBerry'nin kurucusu ve CEO'su olan Mike Lazaridis'in Türk vatandaşlığına geçirileceği haberleri tepkileri de beraberinde getirdi. İstanbullu bir Rum ailenin çocuğu olan Lazaridis'in Türk vatandaşlığına geçirilmesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan direktif verirken, askerlik sorunu ile alakalı da Genelkurmay Başkanlığı ile görüşmelerin sürdüğü iddia edildi.


  Manukyan'a oturma izni


  Benzer bir şekilde Arthur Manukyan’a vatandaşlık yolunu açan süreci, CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman başlattı. Arıtman, önceki Meclis’te anayasa görüşmeleri sürerken Erdoğan ile konuşup, sağlık durumuna ilişkin bilgi verdiği Manukyan ve annesi Hasmig Manukyan için süresiz oturma izni verilmesini istedi. Erdoğan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın da hazır bulunduğu görüşmede, “Onu biliyorum. Dosyası Sağlık Bakanlığı’nda, arkadaşlar ilgileniyor” dedi. Arıtman’ın, “Ermeniler bizi işlemediğimiz bir suçtan ötürü soykırımcı diye suçluyorlar, bu olay ne büyük bir millet olduğumuzu gösterme imkânı verir” sözleri üzerine Atalay, “Vatandaşlık da olmaz mı” diye sordu. Arıtman, “Tabi efendim takdir sizin” deyince, Erdoğan da, “Peki, tamam Canan Hanım” dedi.
  Çeçen komutan Rusya`ya teslim edilmek isteniyor


  Rum ve Ermeni azınlıklarla ilgili son dönemde olumlu adımlar atılırken, Çeçenlere yönelik baskılar ise arttı. Geçtiğimiz yıl Çeçen komutanın ölümünden sonra bir başka Çeçen komutan Rusya'ya teslim edilmek üzere zorla havaalanına götürülmüştü.

  Çeçenistan'da Ruslara karşı savaşan Çeçen Komutan İmran Abdülazimov, İçişleri Bakanlığı'nın kararı ile Rusya'ya teslim edilmek istenmişti. Havalimanına getirilen Abdülazimov, pasaportunu yırtarak Moskova'ya gitmek istemediğini söylemişti. Yere yatırılarak kelepçelenen Abdülazimov, tekrar Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne götürülmüştü. Olayın medyaya yansımasından sonra iade işlemi askıya alınan Abdulazimov, Türkiye Cumhuriyeti’ne iltica talebinde bulundu. 1 yıldır iltica talebi neticelendirilmeyen Abdulazimov İMKANDER’in kurucusu.  Çeçen gazi sınır dışı edildi!
  Benzer şekilde Çeçen Musa Kaimov, Ramazan öncesi gittiği umre ziyaretinin ardından Türkiye’ye dönüşünde büyük bir şok ile karşılaşmıştı. Çocukları ile Türkiye'de oturum izni bulunan Kaimov, Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınmış ve sınır dışı edilmişti. Kaimov'un 2, 6 ve 7 yaşlarındaki 3 çocuğu ve eşi büyük şok yaşarken Cidde'ye geri gönderilen Kaimov'u Suudi Arabistan da kabul etmemişti. Kaimov Türkiye'deki Çeçen kamplarında yaşayan çocuklara Kuran eğitimi veriyordu.
  Bu Kadarla sınırlı değil

  Çeçen mütecilere yönelik olumsuz tavırlar bununla da sınırlı değil. 5 aydır 4 küçük çocuğu ile Kumkapı Yabancılar Şubesi’nde hiçbir hukuki gerekçe olmaksızın gözaltında tutulan ve hasta olan Çeçen anne Luiza Uzueva ve çocuklarının durumu Başbakan’a ve İçişleri Bakanına iletildiği halde durumlarında hiçbir gelişme yaşanmadı.  Kaçak Ermeni çocukların eğitimi


  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Türkiye'de, Ermeni çocukların da eğitim hakkından yararlanmaları yönünde çalışma yapılmasına ilişkin hazırlıklarının olduğunu söyledi.

  Oysa Yalova Çeçen Mülteci Kampında 2 yıldır AK Parti’li belediye zamanında elektrikleri kesilen Çeçen yetimler zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor.


  İMKANDER’den tepki


  İmkander Yönetim Kurulu Başkanı Nuray Canan Bezirgan da, savaş mağduru Kafkasyalı ailelerin sözcüsü olarak Hükümetten acil olarak aşağıdaki hususları talep etti:


  1) 1951 Cenevre Sözleşmesinin bir şartı olarak Çeçen ve Kafkasyalı ailelere MÜLTECİLİK statülerinin verilmesini,
  2) Fenerbahçe, Beykoz, Ümraniye ve Yalova kamplarının durumlarının düzeltilmesini veya bu ailelerin daha uygun şartların bulunduğu konutlara yerleştirilmesini,
  3) Kirada bulunan ailelere kira yardımında bulunulmasını,
  4) Tam 2 yıldır elektriği belediyece kesilen Yalova kampının ACİL olarak elektrik probleminin çözülmesini,
  5) İkametleri uzatılmadığı için okullara alınmayan, alınsa bile karne ve diploma alamayan göçmen çocukların eğitim problemlerinin çözülmesini,
  6) Hiçbir sağlık güvencesi olmayan bu ailelerin Devlet Hastanelerinden faydalandırılmalarını,
  7) Çalışma izni verilmesini,
  [Sie müssen registriert oder eingeloggt sein, um das Bild sehen zu können.] Burada doğmuş ve doğacak olan çocuklara vatandaşlık hakkı verilmesini,
  9) Tam 5 aydır 4 küçük çocuğu ile Kumkapı Yabancılar Şubesi’nde hiçbir hukuki gerekçe olmaksızın gözaltında tutulan ve hasta olan Çeçen anne Luiza Uzueva ve çocuklarının DERHAL serbest bırakılmasını,
  10) Derneğimize karşı yapılan baskı ve yıldırma operasyonlarına son verilmesini TALEP ediyoruz.


  Alinti haber5
  avatar
  sari.melek
  Moderator
  Moderator

  Mesaj Sayısı : 310
  Kayıt tarihi : 12.05.09
  Yaş : 52

  Re: Hani DIN Kardesiydik

  Beitrag von sari.melek am 04/05/10, 07:35 pm

  paylasim icin tsk ler emegine saglik


  www.bayrakfm.forumieren.com
  [Sie müssen registriert oder eingeloggt sein, um das Bild sehen zu können.]
  [Sie müssen registriert oder eingeloggt sein, um das Bild sehen zu können.]

  NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

   Aktuelles Datum und Uhrzeit: 19/01/19, 03:44 pm